Homepage

Chránit digitální svět znamená chránit lidské životy

Najít smysl života lze mnoha různými způsoby. Natalia Oropeza našla smysl toho svého ve zlepšování lidských životů. Na poli kybernetické bezpečnosti pomáhá chránit digitální svět a v důrazu na rozmanitost a inkluzi dává lidem pocit sounáležitosti. Chápeme plně význam kybernetické bezpečnosti? Proč se bojíme digitálních technologií? Jak by měla vypadat správná strategie kybernetické bezpečnosti? A proč je tak důležité podporovat rozmanitost a ženy? Následující rozhovor pravděpodobně změní váš pohled na mnoho věcí.

Detekce požáru a hašení baterií

Roste počet elektromobilů, zvětšuje se počet domácností, které ukládají elektrickou energii z fotovoltaických panelů do baterií. Není divu, že se stále více mluví o bezpečnosti těchto zařízení. Na tyto otázky se zaměřuje rozhovor s Michalem Roubíčkem, produktovým manažerem ze společnosti Siemens pro elektrickou požární signalizaci.

Vánoční podcast nejen o vánočkách

Jaký je rozdíl mezi řemeslnou a průmyslovou pekárnou, jak vzniká zvonivá kůrka čerstvého chleba, jak probíhá výroba cukrovinek a vánočních kolekcí? A co ty vánočky? Nejen na tyto otázky odpovídá Martin Kočí, odborník na potravinářské technologie ze Siemens Digital Industries.

Kybernetická bezpečnost a výrobní technologie

V tomto díle se podíváme především na to, jak před útoky zlosynů, záškodníků a padouchů ochránit výrobní technologie. Hostem podcastu je Miroslav Kuric, Siemens konzultant pro digitalizaci průmyslu, odborník na kybernetickou bezpečnost ve výrobě a bojovník na světlé straně síly.

Digitální transformace a Siemens Xcelerator

Většina podniků by mohla být efektivnější, flexibilnější a udržitelnější díky digitalizaci. Přesto se jen část z nich odhodlala na cestu digitální transformace vykročit. A právě o digitální transformaci a platformě pro tuto oblast, Siemens Xcelerator, hovoříme s Františkem Podzimkem, odborníkem ze společnosti Siemens na strategie digitální transformace v oblasti průmyslu.