Homepage

Kdo nepadá, nezrychluje?

Díky českému Siemensu vzniká výjimečný technologický projekt. Již brzy se po evropských závodních okruzích začne prohánět motorka se senzory napojenými na MindSphere, otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí společnosti Siemens. Sběr a následná analýza dat i jejich vizualizace poslouží nejen ke zlepšení jízdních vlastností stroje, ale také ke zdokonalení řidičského umu jezdce.

Seznamte se, MindSphere

MindSphere je otevřená platforma pro průmyslový internet věcí (IoT) od společností Siemens, která umožňuje snadno a bezpečně propojovat a spravovat technologická zařízení, sbírat a analyzovat data a implementovat nové obchodní modely a inovace v oblastech jako asset management, optimalizace provozu, logistika, záruční a pozáruční servis, energetický management, řízení kvality, analýza velkých dat či řízení životního cyklu výrobku.

Proč Siemens iniciuje celosvětovou „Chartu důvěry“

S Chartou důvěry společnost Siemens pozvedá otázku kybernetické bezpečnosti na novou úroveň. Siemens zahajuje společně s firmami Daimler a IBM silnou globální iniciativu: Od této chvíle budou budoucí produkty všech partnerských společností navrhovány a realizovány podle pevných zásad kybernetické bezpečnosti.

Vítejte ve městě 4.0

Jak mohou města využívat výhody, které přináší digitalizace, aby zmírnila napětí způsobené přetíženými službami a zdroji? Řídit a optimalizovat spodní vrstvu městské infrastruktury lze pomocí integrovaných dat shromažďovaných prostřednictvím internetu věcí (IoT).

Jak inovují značky, které zná celý svět?

150milionkrát za den si někdo na světě koupí produkt společnosti Unilever. Její nabídka zahrnuje rozmanité spektrum oblíbených značek, jako je například Lipton, Knorr, Dove nebo Hellmann’s, které jistě najdete i ve vaší domácnosti. Široké portfolio výrobků se ale neobejde bez pravidelných inovací, které společnosti Unilever pomáhají k udržení konkurenceschopnosti. Na jejím úspěchu má podíl i řešení od společnosti Siemens PLM Software.

Kontextová revoluce

Umělá inteligence se dostala do bodu, kdy může být nastavena tak, aby spustila další vlnu technologického průlomu. Techniky hlubokého učení, na kterých to celé stojí, jsou ale silně omezeny vlastní neschopností poskytnout kontext. Tyto mezery vyplňují tzv. znalostní grafy, čili grafické znázornění vztahů. Výsledkem může být svět nových aplikací.

Chytrý kufr, který se na letišti neztratí

Jak by se vám líbilo cestovat se zavazadlem, které se nikdy neztratí a vaše cennosti v něm budou stoprocentně v bezpečí? Americká firma Samsonite nedávno uvedla na trh novinku, která cestování bez starostí umožňuje – první kufr s integrovanou bezdrátovou technologií. Nová řada inteligentních zavazadel je nabitá netradičními funkcemi a přitom lehčí a odolnější než kdy dřív. Aby uvedení novinky na trh proběhlo bez problémů, použila společnost Samsonite pro urychlení vývoje a výroby řešení od společnosti Siemens PLM Software.

Data cennější než ropa

Odborníci se domnívají, že technologie AI přinášejí změnu paradigmatu v ekonomice. Není to ani kapitál, ani pracovní síla, které budou klíčovými faktory ekonomického růstu, ale to, jak průmyslové národy dokážou využít příležitosti, které otevírají technologie založené na umělé inteligenci.

Umělá inteligence: v budoucnosti to bez ní nepůjde

Technologické inovace jsou tím, co pohání ekonomický růst, již více než 250 let. Hlavními impulzy pro vznik zcela nových inovací, příležitostí i obchodních modelů byly v minulosti například parní stroj, vynález elektřiny nebo spalovací motor. Říká se, že umělá inteligence, či spíše strojové učení (machine learning) jsou analogií těchto vynálezů dnešní doby. Kdo toto nepochopí a promarní příležitosti, které nabízejí, mine se s dobou, která nezvratně přichází.

Digitalizace každodenního života

Julie Alexanderová, ředitelka městského rozvoje v globálním středisku kompetencí pro města společnosti Siemens, vysvětluje, jak inteligentní infrastruktura Smart City snižuje náklady, zvyšuje efektivitu a zlepšuje každodenní život. Světový kongres Smart City Expo, který se konal v listopadu loňského roku v Barceloně, vypadal jako naléhavé celosvětové volání po rozvoji chytřejších a udržitelnějších měst. Opravdu inteligentní města tak nutně potřebujeme?