Homepage

Jak nejlépe využít „modré zlato“

Dnešní vodohospodářský průmysl se potýká s celou řadou náročných úkolů: stárnutí infrastruktury, růst provozních nákladů, zpřísňování legislativy a úbytek kvalitních zdrojů pitné vody. Roste tak i nutnost zlepšit a zefektivnit veškeré procesy, které ve vodárenství probíhají. Řešení přináší digitalizace, která zároveň umožňuje optimalizovat vodovodní a kanalizační infrastrukturu, zvýšit ekonomickou efektivitu provozu a jeho bezpečnost. Společnost Siemens nabízí speciálně pro vodárenský průmysl komplexní a pokročilá řešení pro automatizaci a digitalizaci celého hodnotového řetězce a celého životního cyklu závodu.

Siemens otevřel v Praze nové kompetenční centrum

Společnost Siemens na konci ledna v České republice oficiálně otevřela své další kompetenční centrum – Aplikační centrum pro výrobní stroje. Nachází se v centrále Siemens Česká republika v Praze–Stodůlkách a mělo by se soustředit na vývoj v oblastech umělé inteligence, edge computing a machine learning a tzv. internetu věcí.

Digitalizace v procesním průmyslu

O současných trendech ve vodárenství, o tom, jak pomáhá digitalizace v procesním průmyslu a co je Charta důvěry a proč je zapotřebí, jsme si povídali s Ing. Jiřím Vlachem, ředitelem obchodního úseku Procesní automatizace a instrumentace společnosti Siemens.

Čistá voda do Vltavy

Ústřední čistírna odpadních vod Praha je největší zařízení na čištění vody v Česku. Čistí 96 procent odpadních vod, které vzniknou na území hlavního města. Loni v září byla po patnácti letech příprav spuštěna do zkušebního provozu Nová vodní linka, která čištění výrazně zkvalitnila a posílila kapacitu stávající čistírny. Celou technologii řídí DCS systém Simatic PCS 7 od společnosti Siemens a téměř dvě stovky prvků procesní instrumentace značky Siemens hlídají správný průběh složitého procesu čištění, který úspěšně implementovala firma SIDAT, Solution partner společnosti Siemens.

Kdo nepadá, nezrychluje?

Díky českému Siemensu vzniká výjimečný technologický projekt. Již brzy se po evropských závodních okruzích začne prohánět motorka se senzory napojenými na MindSphere, otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí společnosti Siemens. Sběr a následná analýza dat i jejich vizualizace poslouží nejen ke zlepšení jízdních vlastností stroje, ale také ke zdokonalení řidičského umu jezdce.

Seznamte se, MindSphere

MindSphere je otevřená platforma pro průmyslový internet věcí (IoT) od společností Siemens, která umožňuje snadno a bezpečně propojovat a spravovat technologická zařízení, sbírat a analyzovat data a implementovat nové obchodní modely a inovace v oblastech jako asset management, optimalizace provozu, logistika, záruční a pozáruční servis, energetický management, řízení kvality, analýza velkých dat či řízení životního cyklu výrobku.

Proč Siemens iniciuje celosvětovou „Chartu důvěry“

S Chartou důvěry společnost Siemens pozvedá otázku kybernetické bezpečnosti na novou úroveň. Siemens zahajuje společně s firmami Daimler a IBM silnou globální iniciativu: Od této chvíle budou budoucí produkty všech partnerských společností navrhovány a realizovány podle pevných zásad kybernetické bezpečnosti.

Vítejte ve městě 4.0

Jak mohou města využívat výhody, které přináší digitalizace, aby zmírnila napětí způsobené přetíženými službami a zdroji? Řídit a optimalizovat spodní vrstvu městské infrastruktury lze pomocí integrovaných dat shromažďovaných prostřednictvím internetu věcí (IoT).

Jak inovují značky, které zná celý svět?

150milionkrát za den si někdo na světě koupí produkt společnosti Unilever. Její nabídka zahrnuje rozmanité spektrum oblíbených značek, jako je například Lipton, Knorr, Dove nebo Hellmann’s, které jistě najdete i ve vaší domácnosti. Široké portfolio výrobků se ale neobejde bez pravidelných inovací, které společnosti Unilever pomáhají k udržení konkurenceschopnosti. Na jejím úspěchu má podíl i řešení od společnosti Siemens PLM Software.

Kontextová revoluce

Umělá inteligence se dostala do bodu, kdy může být nastavena tak, aby spustila další vlnu technologického průlomu. Techniky hlubokého učení, na kterých to celé stojí, jsou ale silně omezeny vlastní neschopností poskytnout kontext. Tyto mezery vyplňují tzv. znalostní grafy, čili grafické znázornění vztahů. Výsledkem může být svět nových aplikací.