Homepage

Logistika pro 21. století s RFID

Společnost ADLER Czech patří mezi přední české výrobce značkového reklamního textilu. Neomezuje se však pouze na domácí trh, díky svému unikátnímu logistickému systému zvládá dodávat zboží téměř do celého světa. Denní obrátka zboží v novém ostravském velkoskladu může činit až čtvrt milionu kusů. Hladkou a efektivní expedici zakázek zajišťuje RFID technologie Siemens.

Ve Škoda Auto testují motory pro celý svět

Věděli jste, že se na technologickém vybavení Motorového centra mladoboleslavské Škoda Auto podílela také společnost Siemens? Zkušební centrum pro testování a vývoj motorů se nachází v architektonicky zajímavé budově v Mladé Boleslavi a skrývá v sobě nejmodernější zařízení svého druhu v koncernu Volkswagen. Centrum by mělo být i zárukou toho, že vývoj motorů v Mladé Boleslavi bude pokračovat také v dalších letech.

Živé zlato v sejfu

Vypěstovat kvalitní plodiny není nic jednoduchého – a kvalitně je po sklizni uložit je pěkný oříšek. Česká společnost Pawlica dodává velkým zemědělským závodům a farmám posklizňové linky na klíč, které díky automatizaci zvládnou téměř bez zásahu člověka zvážit, zanalyzovat, vyčistit, vysušit, dopravit a uskladnit stovky tun obilovin za pár hodin. Nezbytným pomocníkem jsou přitom řešení Siemens, která spolehlivě řídí veškeré procesy a zajišťují sběr a analýzu dat.

Jak se mrazí ve Stocku

Výrobky světoznámé likérky STOCK Plzeň-Božkov mají dlouhou tradici a těší se u nás i na zahraničních trzích velké oblibě. I receptury a výrobní postupy přísně střežené a dodržované po generace však musí reagovat na průmyslový vývoj a moderní technologie. Jednou z nich je například odkalování destilátů před stáčením do lahví pomocí prudkého podchlazení. K tomu slouží nová vymrazovací jednotka s komponenty Siemens, kterou dodala inženýrská společnost ESONIC a. s.

Kde voní poctivá káva

Společnost Jacobs Douwe Egberts patří mezi přední světové výrobce kávy. Ve svém výrobním závodě ve Valašském Meziříčí zpracovává čerstvá kávová zrna a vyrábí z nich pody do kávovarů a kapučínové směsi pro export do celé Evropy. Moderní řízení výroby s prvky digitálního podniku, které velmi usnadnilo a zefektivnilo chod celého závodu, zde navrhla a implementovala společnost Compas automatizace, přední Solution Partner Siemens.

Moderní výroba potravin? Digitální a efektivní

Potravinářský průmysl dnes čelí obrovskému tlaku. Na jedné straně spotřebitelé hlídají kvalitu potravin, na druhé straně obchodní řetězce vyžadují nejnižší možné ceny a neustále posouvají hranice flexibility dodávek. Navíc i do této oblasti přichází trend digitalizace a Průmyslu 4.0, do kterého by se výrobní závody rády zapojily, ale často nevědí jak. O tom, jak zvládnout tuto nelehkou situaci, jak v celém procesu může pomoci Siemens a co s tím mají společného data, jsme si povídali s Martinem Kočím, Key Account Managerem společnosti Siemens pro oblast Food & Beverage (F&B).

Jak LINET šetří čas při vývoji projektů

Společnost LINET je předním světovým výrobcem zdravotnických lůžek a s jejich výrobky se setkávají pacienti ve více než sto zemích světa. Za mimořádným úspěchem této české společnosti ze Slaného stojí inovace a špičkové technologie, které jsou také její klíčovou konkurenční výhodou. Pro návrhy nových produktů zde s úspěchem využívají softwarovou platformu Solid Edge od Siemens PLM Software.

Od senzoru po cloud

Integrace různorodých systémů do IT nebo automatizační infrastruktury představuje docela tvrdý oříšek, protože v tomto případě neexistují žádná standardizovaná rozhraní ani protokoly. Jakou komunikační architekturu tedy potřebujeme k propojení desetitisíců zařízení v rámci digitální továrny? Klíčem k digitální infrastruktuře jsou v tomto ohledu průmyslové sítě a OPC Unified Architecture (OPC UA).

Jednotlivci v davu

Moderní doba přeje silným osobnostem a podporuje rozvoj individuality, což se promítá i do přání spotřebitelů mít co nejoriginálněji zpracované výrobky. Přes e-shop si dnes můžete vybrat zboží a dokonce i provést jeho konfiguraci podle svého gusta. Tím ale pro výrobce vzniká důležitá otázka: Jak efektivně a flexibilně naplnit, uzavřít, označit a zabalit často se měnící produkty, někdy i jen v jednom jediném exempláři? Odpovědí je nová balicí linka, na jejímž vzniku se podílely společnosti Optima, Siemens a Festo.

Ve SPOLCHEMII se vyrábí pomocí elektrolýzy dva druhy hydroxidů - sodný a draselný

Ostře sledovaná elektrolýza

Ústecká SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu je chemický závod s bohatou tradicí a historií přesahující letos již 160 let. Ve výrobním portfoliu firmy se vystřídalo nepřeberné množství produktů pro různá průmyslová odvětví a dnes jsou stěžejními výrobky epoxidové a alkydové pryskyřice, hydroxidy a speciální chemické deriváty. Nová legislativa z EU stála za rozhodnutím kompletně přebudovat produkci hydroxidů a stala se suverénně největší investicí chemičky v její novodobé historii s náklady téměř dvě miliardy korun. Rtuťová technologie z poloviny dvacátého století dosloužila a nahradila ji nová, moderní a ekologicky šetrná membránová elektrolýza. Celý proces s mimořádným akcentem na bezpečnost provozu řídí DCS systém Simatic PCS 7 od společnosti Siemens.

Pomůžeme firmám zlepšit výrobu

Testbed pro Průmysl 4.0 v pražských Dejvicích je prvním zařízením svého druhu u nás. Nejen o něm, ale i o spolupráci akademické a průmyslové sféry i o unikátních řešeních Siemens, která tvoří srdce i mozek celé laboratoře, jsme si povídali s Ing. Pavlem Burgetem, Ph.D., vedoucím Testbedu pro Průmysl 4.0 Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky .