Články, www stránky strana 29

Vyzkoušejte v Testbedu prvky chytré továrny už dnes

V nově otevřené laboratoři můžete testovat prvky Průmyslu 4.0. Koncept digitální továrny, moderní výrobní technologie, pokročilá průmyslová automatizace, softwarové simulace a sběr dat – kdo by nechtěl tyto prvky využít ve výrobě. Nasadit takto sofistikované systémy do fungujícího závodu ale vyžaduje perfektně promyšlený projekt, řadu konzultací s odborníky a velice užitečná je i možnost vyzkoušet si vše nanečisto před nasazením do praxe. V nově otevřené laboratoři Testbed pro Průmysl 4.0 na pražském ČVUT je to díky nejmodernějším systémům Siemens možné.

Siemens na veletrhu MSV 2017: Jak obrábět efektivněji? Pomocí digitalizace

Virtuální realita a digitalizace výroby se stávají běžnou součástí dnešního světa průmyslu. Moderní technologie se však neomezují pouze na oblast průmyslové automatizace, vysokou efektivitu přinášejí i do oblasti strojírenství a obráběcích technologií. Přijďte se přesvědčit na Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně, kde Siemens představí nejnovější možnosti a řešení pro lepší výrobu.

Siemens na Mezinárodním stavebním veletrhu For Arch 2017

Na 28. ročníku Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 divize Digital Factory & Process Industries and Drives společnosti Siemens představila své řešení pro inteligentní automatizaci budov. Prezentace byla zaměřena na malý řídicí systém Siemens LOGO!. Stánek zvítězil v soutěži TOP EXPO a byl oceněn odbornou porotou jako nejpůsobivější expozice v kategorii nad 60m2.

Města po celém světě zažívají digitální revoluci - jak si vedou?

Roland Berger, nejstarší a nejprestižnější evropská konzultační společnost založená v Německu již v r. 1967, provedla studii 87 měst z celého světa, aby zjistila, jak daleko jsou tato města na cestě k transformaci do podoby „smart". Roland Berger má v současnosti 2 400 zaměstnanců, kteří pracují v 50 pobočkách ve 34 zemích světa. Výsledky této studie jsou více než překvapivé.

První kancelář vytištěná 3D tiskárnou

Technologie 3D tisku neustále posouvá své hranice, je pořád těžší najít objekt, který ještě nebyl úspěšně vytištěn. Platí to i pro stavebnictví, tedy oblast, která s 3D tiskem původně nebyla vůbec spojována. Nyní je na světě první kancelářská budova vyrobená pomocí 3D tiskárny. Takzvaná kancelář budoucnosti se nachází v centru Dubaje.

Eiffelova věž 21. století? Muzeum Nadace Louise Vuittona

Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk. Pařížské dominanty, které si všichni spojíme s touto francouzskou metropolí. V řadě dalších architektonických památek města vznikla navíc v roce 2014 budova nadace Louise Vuittona. Moderní umělecké muzeum, navržené oceňovaným architektem Frankem Gehrym, má ambice stát se novou pařížskou ikonou.

Nahlédněte do budoucnosti výroby

Na začátku září t.r. zahájily na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT svoji činnost hned tři nová pracoviště – národní centrum Průmyslu 4.0, Testbed pro Průmysl 4.0 a evropský projekt RICAIP pro pokročilé výrobní technologie. Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky byl založen 1. července 2013 jako vysokoškolský ústav ČVUT v Praze. Jeho hlavním posláním je integrace výzkumu a vzdělávání v oblasti informatiky, realizovaného nejen v rámci ČVUT, ale i dalších mimopražských výzkumně-vzdělávacích center, s aktivitami podobně zaměřených pracovišť v zahraničí. Spektrum výzkumného zájmu CIIRCu je velmi široké. Zahrnuje automatické řízení a optimalizaci, robotiku, umělou inteligenci, počítačovou grafiku, počítačové vidění a strojové učení, návrh softwarových systémů a výpočetních prostředků, návrh rozhodovacích a diagnostických systémů a jejich aplikace…

Průmysl 4.0 v praxi

Myšlenky Průmyslu 4.0 znějí nepochybně lákavě. Jsou však skutečně aplikovatelné v průmyslové praxi? Zajeli jsme se o tom přesvědčit do pěti závodu Siemensu v České republice. A dopředu můžeme prozradit, že Průmysl 4.0 se zde opravdu stává realitou.

Zdroj: http://wistron.jobs.cz/o-nas/

Unikátní řešení přípojnic pro brněnský Wistron

Hala společnosti Wistron InfoComm (Czech), s.r.o., která se nachází v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa, se pyšní unikátním přípojnicovým systémem, jenž slouží pro napájení nové testovací linky. Pro projekční kancelář společnosti SKS s.r.o. jej připravil a dodal Siemens.

eHighway je plnohodnotnou alternativou k tradiční kamionové přepravě.

Elektrifikovaná dálnice v Německu

Po Švédsku, které vybudovalo elektrifikovanou dálnici, tzv. eHighway, jako první na světě, přichází s podobným projektem i Německo. Elektrickým vedením pro hybridní nákladní automobily bude pokryt desetikilometrový úsek dálnice A5 mezi nákladovým prostorem Zeppelinheim/Cargo u frankfurtského letiště a překladištěm v Darmstadtu/Weiterstadtu. Do provozu by měl být uveden koncem roku 2018. 

Největší plovoucí větrná farma se roztočí u břehů Skotska

Mořské, tzv. offshore, větrné elektrárny jsou velice slibným zdrojem elektrické energie budoucnosti. U evropských břehů fungují především v Severním a Baltském moři. Jejich instalace je bohužel přísně limitována hloubkou vody, která nesmí přesáhnout 50 metrů. Z tohoto důvodu je nelze umisťovat do vzdálenějších míst oceánů ani ke strmě se svažujícím břehům kontinentů. Tento problém částečně řeší technologie plovoucích větrných elektráren, kterou lze použít i v hloubkách několika set metrů.

Jedno zařízení – dvě funkce

Unikátní technologie Siemens v rozvodně sázavské sklárny   Zhruba před rokem došlo v rozvodně sázavského závodu Kavalierglass, a. s., největšího výrobce borosilikátového skla na světě, k havárii na vypínači 110 kV. Společnost Siemens byla požádána o urgentní servisní zásah a v rámci následné modernizace využila poprvé v ČR přístroj, který kombinuje funkci vypínače a odpojovače typ 3AP1FG-DCB.