Články, www stránky strana 28

Jednotlivci v davu

Moderní doba přeje silným osobnostem a podporuje rozvoj individuality, což se promítá i do přání spotřebitelů mít co nejoriginálněji zpracované výrobky. Přes e-shop si dnes můžete vybrat zboží a dokonce i provést jeho konfiguraci podle svého gusta. Tím ale pro výrobce vzniká důležitá otázka: Jak efektivně a flexibilně naplnit, uzavřít, označit a zabalit často se měnící produkty, někdy i jen v jednom jediném exempláři? Odpovědí je nová balicí linka, na jejímž vzniku se podílely společnosti Optima, Siemens a Festo.

Využití velkokapacitních baterií v síti - rozhovor

Rozhovor s Janem Fouskem, výkonným ředitelem Asociace pro akumulaci energie a baterie AKU-BAT CZ, o tom, kdy propukne boom velkokapacitních baterií, jak využívají bateriová úložiště české domácnosti a kdo patří mezi odpůrce masivního rozvoje instalace baterií.

Automatizovaný vozík BT Autopilot samočinně zásobuje jednotlivá pracoviště frenštátské navijárny potřebnými komponentami. Vystačí s menším manipulačním prostorem a je rychlejší, spolehlivější a úspornější než vozíky s lidskou obsluhou.

Bezobslužný vozík slouží ve Frenštátu

Frenštátský závod Siemensu dodává zákaznická provedení nízkonapěťových asynchroních eletromotorů osových výšek 225 až 315 mm. V tomto segmentu je největším evropským výrobcem. Motory odsud putují zejména do velkých investičních celků, především jako pohony čerpadel, kompresorů nebo vzduchotechniky. Závod, který za sebou má úspěšnou sedmdesátiletou historii, v posledních letech významně investoval do inovací v oblasti automatizace a digitalizace.

S lékařským softwarem na podmořská naleziště zemního plynu

Zobrazování lidského těla pomocí ultrazvukových vln a následná softwarová konstrukce 3D modelů je v medicíně dobře známou a hojně využívanou technikou. Dosud ale nikoho nenapadlo použít ji k detekci podmořských ložisek ropy a zemního plynu. Společnost Siemens v tomto roce představila nový prototyp softwaru, s názvem Marine Image Processing, s jehož pomocí lze z dat získaných z ultrazvukové inspekce vygenerovat 3D model vodního sloupce mezi plavidlem a dnem oceánu a identifikovat v něm plynové bubliny, které znamenají přítomnost zemního plynu. 

Ve SPOLCHEMII se vyrábí pomocí elektrolýzy dva druhy hydroxidů - sodný a draselný

Ostře sledovaná elektrolýza

Ústecká SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu je chemický závod s bohatou tradicí a historií přesahující letos již 160 let. Ve výrobním portfoliu firmy se vystřídalo nepřeberné množství produktů pro různá průmyslová odvětví a dnes jsou stěžejními výrobky epoxidové a alkydové pryskyřice, hydroxidy a speciální chemické deriváty. Nová legislativa z EU stála za rozhodnutím kompletně přebudovat produkci hydroxidů a stala se suverénně největší investicí chemičky v její novodobé historii s náklady téměř dvě miliardy korun. Rtuťová technologie z poloviny dvacátého století dosloužila a nahradila ji nová, moderní a ekologicky šetrná membránová elektrolýza. Celý proces s mimořádným akcentem na bezpečnost provozu řídí DCS systém Simatic PCS 7 od společnosti Siemens.

Digitální řešení pro každou oblast průmyslu

Jak nastartovat digitalizaci v praxi a jak díky automatizaci posunout vaši produktivitu zase o krok dál? Jak si ověřit, jestli jsou vaše firemní data efektivně využívána? Tato témata byla rozklíčována experty ze společností Siemens a Deloitte na společné konferenci pořádané 1. listopadu 2017.

Testbed pro Průmysl 4.0

Malé a střední podniky, které plánují nasadit do svého výrobního programu prvky konceptu Průmysl 4.0, mají nyní možnost vyzkoušet si principy chytré továrny v praxi, včetně chování digitálního dvojčete a výhod virtuálního zprovoznění. V nově otevřené laboratoři Testbed pro Průmysl 4.0 na pražském ČVUT je to díky nejmodernějším systémům Siemens možné.

Digitalizace aneb inovace v průmyslové výrobě

Úspěšné zapojení inovativních technologií do praxe, digitální dvojče, nové výrobní technologie, servis budoucnosti, správa dat, cyber security a cloudové řešení. O tom byla konference společností Siemens a PwC zaměřená na inovace v průmyslové výrobě, která se odehrála 27. ledna 2017 v PwC Expirience Centru v Praze.

Pomůžeme firmám zlepšit výrobu

Testbed pro Průmysl 4.0 v pražských Dejvicích je prvním zařízením svého druhu u nás. Nejen o něm, ale i o spolupráci akademické a průmyslové sféry i o unikátních řešeních Siemens, která tvoří srdce i mozek celé laboratoře, jsme si povídali s Ing. Pavlem Burgetem, Ph.D., vedoucím Testbedu pro Průmysl 4.0 Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky .

Siemens na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017

Na 59. ročníku největšího strojírenského veletrhu v České republice představila společnost Siemens na své expozici s mottem „Digitalizujeme svět obrábění" komplexní portfolio řešení pro digitalizaci oblasti stavby obráběcích a výrobních strojů.

Drinky 4.0: Už vás někdy robot pozval na drink?

Už vás někdy robot pozval na drink? Tak neváhejte a nechte si namíchat některý z nápojů v naší nabídce. Robotický barman vám nejen připraví příjemné osvěžení, ale navíc zábavnou formou představí prvky průmyslové automatizace Siemens v praxi. Unikátní Robobar vznikl za úzké spolupráce společností Siemens, KUKA a odborníků z ČVUT. Zákazníci si mohou namíchat svůj vlastní na míru šitý drink.