Homepage
VODA 4.0: Digitalizace řeší budoucnost vodohospodářství
Podobně jako se vžil pro digitální éru výrobního průmyslu název Průmysl 4.0, existuje pro oblast vodárenství a kanalizací pojem Voda 4.0. Odkazuje na stejné vize a ideu moderního technologického odvětví, kde efektivní využití práce s daty může velmi posunout dynamiku, flexibilitu, ekonomiku i efektivitu celého oboru. Přijďte se přesvědčit na naši prezentaci na mezinárodní vodohospodářské výstavě vodovody-kanalizace 2017, která se nese v duchu: „Voda 4.0: Digitalizace řeší budoucnost vodohospodářství“.
Vypínače a přístrojové transformátory
V nedávné minulosti uzavřela společnost Siemens tři další významné dlouhodobé smlouvy se společností ČEPS. Týkají se dodávek přístrojů zvn a vvn a jejich celkový objem dosahuje rámcově 200 mil. Kč. Siemens tak navázal na dlouhou a bohatou historii dodávek těchto přístrojů a dále posiluje významnou pozici dodavatele pro přenosovou soustavu České republiky.
Brooklyn se výpadku elektřiny už nebojí
Výpadky elektřiny v důsledku nejrůznějších technických závad a přírodních katastrof jsou noční můrou všech aglomerací, které jsou na elektřině zcela závislé. Řešením jsou distribuované energetické systémy s nezávislými zdroji, kde porucha jednoho neovlivní fungování druhého. Pilotní projekt, který testuje fungování takových mikrosítí, byl nedávno spuštěn v Brooklynu v New Yorku.
Dresser Rand Siemens Business
Kromě pozice největšího světového dodavatele pro plynárenský a ropný průmysl v uvedené oblasti koncern v neposlední řadě získal i výrobní závod na kogenerační zdroje pro decentrální výrobu elektřiny a tepla. Nicméně Dresser Rand v rámci koncernu Siemens kombinuje a řídí zejména aktivity týkající se kompresorů.
Rekordní kapacita SIESTORAGE od Siemens
Bateriový akumulační systém SIESTORAGE o kapacitě 1 MWh bude nainstalován v areálu rozvodny 110/22 kV Mydlovary v Jihočeském kraji, nedaleko Hluboké nad Vltavou. Společnost E.ON jej bude v rámci pilotního programu využívat primárně ke kompenzaci odchylek obchodníka s elektrickou energií. Je to první instalace takového kapacitního rozsahu v České republice.
ROZZÁŘENÁ ZEMĚ
Americká NASA pořídila fascinující snímky naší planety v noci. Pohled na zářící Evropu dokazuje statistiku, podle které celková evropská spotřeba elektrické energie na pouliční osvětlení činí 60 TWh ročně, což je 2,5 % celkové spotřeby energie v Evropě. Například náklady na veřejné osvětlení představují v německých městech zhruba jednu třetinu jejich rozpočtu na energetiku. Snímky pořídil z výšky 824 km satelit Suomi NPP (National Polar orbiting Partnership) radiometrem VIIRS (Visible Infrared Imaging Radiometer Suite). VIIR snímá povrch Země ve 22 různých pásmech vlnových délek v oblasti viditelného a infračerveného světla při nadirových rozlišeních 375 m a 750 m a šíři záběrů 3 000 km.
Létající inspektoři
Zajistit pravidelné kontroly technického stavu rozlehlých potrubních systémů, velkých průmyslových komplexů nebo sloupů vysokého napětí není vůbec snadné. V této nelehké práci by lidem již brzy mohly začít pomáhat drony.
Chytré sítě jsou výsledkem evoluce, ne revoluce
Nejúspornější a nejšetrnější k životnímu prostředí je kilowatthodina nevyrobená, říká Tomáš Hüner, šéf divize Energy Management. Digitální technologie i další novinky podle něj přinášejí celou řadu možností, jak úspory uskutečňovat.