Homepage
Jak kybernetická bezpečnost chrání klinické studie
Inovační centrum pro výrobu léčiv (Medicines Manufacturing Innovation Centre) ve skotském Glasgow přináší revoluci v péči o pacienty. Centrum vede britská nezávislá organizace pro technologické inovace CPI, která sdružuje celou řadu subjektů, jako jsou například farmaceutické firmy GSK a AstraZeneca, Univerzitu v Strathclyde, UK Research and Innovation a dalších více než 25 technologických společností s hlavním cílem: urychlit výrobu léčiv pro klinické studie. Výsledkem této spolupráce jsou ucelené digitální procesy a bezpečný digitální podnik zabezpečované technologiemi Siemens – od digitálního dvojčete přes průmyslovou automatizaci až po kybernetickou bezpečnost.
Po roce fungování obchodní platformy Siemens Xcelerator jsou její přínosy jasně vidět
Zástupcem českého SME, který je aktivním partnerem Siemens na platformě Siemens Xcelerator, je společnost VDT Technology. O její spolupráci se společností Siemens a o zkušenostech s digitálním tržištěm po roce od jeho spuštění jsme hovořili s jejím ředitelem Jiřím Jirkovským.
Kde bydlí energie
Dnešním světem hýbe elektřina a tou zase distribuční sítě a infrastruktura. Aby vše fungovalo, je zapotřebí inteligentní systém udržující tyto životně důležité tepny moderní společnosti a průmyslu ve spolehlivém provozu. Jedním ze zajímavých řešení využívaných v této branži je systém E-House.
Kybernetická bezpečnost ve výrobě: Od volitelné možnosti po nutnost
Průmyslové podniky stále častěji digitalizují svoji výrobu a stávají se tak mnohem lákavějším cílem pro hackery. Každá společnost, která investuje do kybernetické bezpečnosti, se tím nejen chrání, ale dokonce může přicházet s novými obchodními modely.
Představujeme novou verzi TIA Portal V18
Na veletrhu SPS 2022 byla v listopadu loňského roku poprvé představena nová verze TIA Portal V18, která po 18 měsících nahradila zatím poslední verzi V17. Velký důraz klade především na posílení týmové práce a IT/OT integraci, přináší nové pokročilé kinematiky a maximální dostupnost díky přítomnosti redundance úrovně R1.
Jak Siemens Xcelerator pomáhá českému start-upu
Firma 24 VISION je příkladem úspěšného českého start-upu, kterému se podařilo vyvinout produkt a řešení v oboru vizuální inspekce v automobilovém průmyslu, jaké na trhu chybělo. 24 VISION využívá pro své řešení Siemens technologie, včetně platformy Industrial Edge, a nabízí je zákazníkům do celého světa prostřednictvím Siemens Xcelerator tržiště.
Automatizovaný systém řízení úpravny vody Hrobice
Pitná voda je v České republice snadno dostupná, ale její množství není neomezené. Na mnoha místech je nutné hledat nové zdroje vody nebo posílit ty stávající. Také proces úpravy vody je třeba dále zdokonalovat, protože kvalita povrchové i podzemní vody klesá. To se týká i regionu Pardubic a okolí, kde se o dodávky vody obyvatelům stará společnost Vodovody a kanalizace Pardubice, a. s.
Jak dobíjet? Rychle a pohodlně!
Města budoucnosti mají být tišší, klidnější a čistší. Aby se to změnilo, musí být, mimo jiné, přívětivější pro elektrické vozy. To je velká výzva, uživatelé totiž od elektromobilů očekávají stejný uživatelský komfort a snadnou obsluhu jako u konvenčních vozidel. A to mimo jiné znamená i dostatek dobíjecích míst a snadné platby za dodanou energii.