Homepage

Appsolutní výkonnost

Platforma MindSphere společnosti Siemens umožňuje každému uživateli vyvíjet a sdílet aplikace ušité přesně na míru podle jeho potřeb. Společnost Heller, německý výrobce obráběcích strojů, vyvinul svou vlastní aplikaci pro monitorování stavu strojů, která pomáhá zákazníkům snižovat náklady a vyrábět efektivněji. Díky začlenění digitálních služeb se dramaticky snižují náklady na údržbu, opravu a výrobu. Zároveň s tím Heller vytváří pro sebe i své zákazníky nové obchodní příležitosti.

Jak zvládnout půl milionu litrů mléka

Společnost Madeta patří mezi přední tuzemské výrobce mléčných produktů. Ve svém největším areálu v Plané nad Lužnicí zahájila před rokem novou éru řízení výrobních procesů, když kontrolu nad příjmem mléka svěřila systému Simatic PCS 7 od společnosti Siemens. Ten díky speciální funkční sadě nástrojů pro mlékárny usnadňuje řízení i vykonávání všech standardních procesů. A protože se osvědčil, rozšíří se brzy jeho působení i na další navazující provozy a do budoucna vytvoří integrovaný celopodnikový systém ovládaný z jednoho centrálního místa.

Aditivní výroba mění způsob, jakým se výrobky navrhují a vyrábějí. Generativní design umožňuje konstruktérům vytvářet zcela nové komponenty, které lze vyrobit pouze pomocí 3D tisku.

Budoucnost je v simulacích

Jak se dá nejlépe využít doba, ve které se technologie rozvíjejí čím dál rychlejším tempem a celým trhem zmítají neustále se měnící trendy a stále další novinky? Podle společnosti Siemens PLM Software je to čas vhodný k využití těchto výkyvů a na první pohled rušivých vlivů k pokroku v inovacích, které v důsledku přinesou i významný zisk.

Efektivní využití „zelené energie“ s bateriovými systémy

Obnovitelné zdroje hrají ve světovém energetickém mixu stále významnější roli. OZE se v současnosti podílejí na celkovém spotřebovaném množství elektřiny 13 % a z hlediska instalovaného výkonu je jejich podíl dokonce až 2x větší. Pro srovnání lze říct, že přibližně odpovídá výkonu jednoho Temelína. Úskalím výroby energie z obnovitelných zdrojů je však jejich obtížná předpověditelnost a složitá regulovatelnost. Důsledkem toho jsou i zcela nové nároky na provoz distribučních sítí a nové požadavky na jejich řízení.

Naslouchat strojům se firmám vyplatí

Svět internetu věcí se vyvíjí velmi dynamicky. Počet zařízení, která se každoročně připojí, roste exponenciální řadou a do roku 2020 by jich mělo být až 50 miliard. Všechna tato zařízení generují nesmírně hodnotná data. Siemens proto prostřednictvím platformy MindSphere buduje otevřený ekosystém kooperujících společností, který zákazníkům při sběru a využití dat přináší komplexní řešení s co největší přidanou hodnotu. O platformě MindSphere, budoucnosti průmyslu i kybernetické bezpečnosti jsme si povídali s Františkem Podzimkem, MindSphere Business Developerem společnosti Siemens.

Část Rotterdamu propojí chytrá síť

Nizozemské město Rotterdam je největším evropským přístavem, logicky tedy patří mezi gigantické konzumenty elektrické energie. Nyní se část tohoto města pouští do zkušebního projektu, který má ovlivnit budoucnost energetiky.

Zaměstnanost 4.0

Dnešní převratná doba, jejímž hlavním znakem je přesun nejen práce, ale i podstatné části lidského života do virtuálního kybernetického prostoru, mění od základů nejen samotnou průmyslovou výrobu, ale i řízení lidských zdrojů. Jiné je dnes úplně vše: od způsobu, jakým se nová zaměstnanci hledají, přes požadavky, jaké jsou na ně kladeny, až po samotný způsob jejich práce. A vývoj se v tomto směru nezastavil. A za pár let bude vše ještě úplně jinak.