Homepage

Dobré jitro, Side

Moderní systémy řízení zásadně zvyšují užitnou hodnotu budov. Vlastníkům pomáhají vládnout nad technologiemi, zvyšují komfort uživatelů a snižují náklady na provoz a údržbu. Vývojáři v Siemens právě dokončují novou generaci systému, jehož možnosti jdou ještě výrazně dál a scénáře jeho nasazení znějí jako sci-fi. Na trh by přitom měl být uveden již v příštím roce.

Nová inspirace pro londýnskou podzemku

London Underground nebo prostě Tube. Londýnská podzemka je nejstarším metrem světa. Za dobu své existence se stala nejen ikonickou součástí metropole, ale udávala i světové trendy v oblasti veřejné dopravy. Za čtyři roky oslaví své 160. výročí. Dostane k němu nová vozidla vycházející z platformy Siemens Inspiro.

Továrny budoucnosti: továrny na informace

Výrobní centra budoucnosti nebudou produkovat jen výrobky, ale také nevyčerpatelný proud informací, ze kterého budou současně i těžit. Jejich základem bude samoorganizující se internet věcí, založený na umělé inteligenci, který bude holistický a pružný, a díky němu budou pracovníci – lidé i jejich robotičtí asistenti – schopni optimalizovat toky materiálů a energie v rámci aditivních i subtraktivních výrobních systémů.

Převládnou malé elektrárny

Lidstvo čeká elektrická budoucnost, a proto je třeba se už nyní připravit na to, že elektrické sítě budou vypadat jinak než dosud. „V roce 2050 se bude na světě jen pro dopravu používat více elektřiny, než se celkově vyrábí nyní,“ řekl v rozhovoru pro HN Michael Weinhold, šéftechnolog energetické divize firmy Siemens.

Internet věcí s MindSphere

Snížení nákladů, optimalizace výroby, individualizace procesů: díky svému operačnímu systému MindSphere je technologický koncern Siemens společností stojící v čele digitální transformace. Komplexní analýza dat umožňuje vytvářet nové aplikace nebo dokonce celé obchodní modely. Takto funguje chytrý ekosystém.

Jak ušetřit třetinu času programátorů

Jak se vyrovnat s potřebou zvýšit efektivitu při přípravě nových projektů a oživování strojů? Díky nástrojům v inženýrském prostředí TIA Portal společnosti Siemens můžete automaticky generovat kostru projektu, a tím výrazně šetřit čas. U mnoha strojů a zařízení jsou totiž mezi jednotlivými variantami jen malé rozdíly, takže pomocí šablon můžete uspořit náklady při vývoji softwaru. Dobrou zkušenost s rozhraním TIA Portal Openness mají i ve společnosti WHS-Handling, kde na jeho základě vyvinuli vlastní aplikaci pro zefektivnění vývoje nových projektů.

Každá kapka pod kontrolou

Dálkovým potrubím spojujícím potašový důl společnosti K+S KALI s řekou Werrou proteče ročně téměř tři čtvrtě milionu m3 slané vody. Potrubí dlouhé 63 kilometrů však nesmí nikde prosakovat. Díky chytrému řešení SIWA Leak na detekci a lokalizaci průsaků od společnosti Siemens má provozovatel dokonalý přehled o stavu potrubí a případné úniky může okamžitě řešit.