Homepage
Edge Computing jako klíč k úspěchu
Klíček a zámek k sobě musejí pasovat, aby se mohly otevřít dveře do nového prostoru? Na cestě k digitalizaci strojů a zařízení hraje významnou roli i Edge Computing, protože jako „klíč“ otevírá mj. uživatelům v oblasti technologie pohonů dveře ke sběru a analýze dat a tvorbě doporučených postupů. V neposlední řadě umožňuje i simulaci a virtualizaci – královské disciplíny digitalizace.
To, co si dnes sotva dokážeme představit, bude v budoucnu zcela běžnou součástí výroby
Efektivní, vysoce flexibilní výroba, která funguje samostatně a bez zásahu člověka. Zní vám to jako pohádka budoucnosti? Díky tzv. „autonomní továrně“ se tato pohádka může docela dobře stát realitou. Ovšem – řekněme si to upřímně – než budeme mít skutečně kompletně autonomní továrnu, čeká nás ještě dlouhá cesta. Rádi bychom se s vámi v následujícím textu podělili o názory, proč budou autonomní továrny v budoucnu nezbytné, jaký směr v tomto ohledu sleduje naše společnost a kde jsme již dosáhli prvních úspěchů v našich vlastních závodech i ve spolupráci s našimi zákazníky.
Řízení obráběcích strojů: od děrných štítků po virtuální realitu
Vznik číslicového řízení strojů (NC), tedy prostřednictvím programu sestaveného z alfanumerických znaků, se datuje do 40. let minulého století. Je těžké určit, kdo konkrétně stojí za tímto objevem, protože, stejně jako většina ostatních, i tento byl v zásadě přirozeným výsledkem technologického vývoje.
Simulace blízká realitě
Snadná a úplná simulace v blízkosti stroje: Nástroj Run MyVirtual Machine, jako digitální dvojče systému Sinumerik One od společnosti Siemens, vyplňuje operátorům obráběcích strojů mezeru mezi systémem NC simulace a CAM systémem. Díky tomu lze provádět simulace, které jsou hodny svého jména, protože zahrnují pracovní prostor, uvažují parametry os a zohledňují neproduktivní časy.
Spolehliví strážci elektrické sítě
Situace, když tato zařízení zasáhnou a elektrická zařízení se octnou bez dodávky energie potřebné k jejich provozu, je nepříjemná. Ale zároveň je to fyzický důkaz toho, že tito nenápadní strážci sítě bezchybně plní svou funkci.
Od jedniček a nul k umělé inteligenci: Jak se z fotografií obrazovek vyvinula digitální dvojčata
Kdybyste vzali všechna digitální data vygenerovaná ve zdravotnictví až do roku 2020 a uložili je na tablety, byl by ten stoh tabletů nižší, nebo vyšší než Empire State Building? Tablety by jistě obsahovaly téměř nepředstavitelné množství dat.
Umělá inteligence v průmyslu – základ inteligentní výroby
Vozíky se samy pohybují po výrobních halách, zařízení dokážou optimalizovat spotřebu energie v reálném čase, stroje samy provádějí kontrolu kvality a potřebným způsobem ji následně upraví přímo za provozu … Umělá inteligence představuje pro průmysl obrovský potenciál. Již nyní pomáhá zvyšovat efektivitu, flexibilitu a spolehlivost průmyslové výroby.
Bateriová úložiště: klíčové technologie dneška
Evropská unie bude muset na základě závazku, který si na své cestě k uhlíkové neutralitě uložila, do roku 2030 upravit své energetické hospodářství tak, aby alespoň 32 % energie získávala z obnovitelných zdrojů. To bude jinými slovy znamenat, že téměř třetina zdrojů bude z velké části závislá na aktuálních přírodních podmínkách a jejich regulační možnosti pro zajištění výkonové rovnováhy v elektrizační soustavě budou omezené; slunci a větru zkrátka neporučíme.